TNPW06033K01BHEA
Mfr.Part #
TNPW06033K01BHEA
Description
RES 3.01K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
3.01kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW06033K01BHEA
Vishay / Dale TNPW06033K01BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C