TNPW06033K01BEEN
Mfr.Part #
TNPW06033K01BEEN
Description
RES 3.01K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
65
In Stock :
65
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Width :
850μm
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
0603
REACH SVHC :
Unknown
Depth :
850μm
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
3.01kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW06033K01BEEN
Vishay / Dale TNPW06033K01BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C