TNPW06033K01BEEA
Mfr.Part #
TNPW06033K01BEEA
Description
RES 3.01K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Military Standard :
Not
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Lead Free :
Lead Free
Published :
Depth :
850μm
Weight :
2.012816mg
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Width :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
3.01kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW06033K01BEEA
Vishay / Dale TNPW06033K01BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C