TNPW06033K01BECN
Mfr.Part #
TNPW06033K01BECN
Description
RES 3.01K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Width :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
3.01kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height :
450μm
Datasheets
TNPW06033K01BECN
Vishay / Dale TNPW06033K01BECN
TNPW Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C