TNPW060339R2FHEA
Mfr.Part #
TNPW060339R2FHEA
Description
RES 39.2 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
39.2Ohms
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW060339R2FHEA
Vishay / Dale TNPW060339R2FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C