TNPW060339R2DETA
Mfr.Part #
TNPW060339R2DETA
Description
RES 39.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Feature :
Military
Voltage - Rated DC :
75V
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Resistance :
39.2Ohms
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060339R2DETA
Vishay / Dale TNPW060339R2DETA
TNPW Series, Thin Film, 39.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C