TNPW060339R2BHEA
Mfr.Part #
TNPW060339R2BHEA
Description
RES 39.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Supplier Device Package :
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
39.2Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060339R2BHEA
Vishay / Dale TNPW060339R2BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C