TNPW060339R2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060339R2BEEA
Description
RES 39.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
850μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
39.2Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW060339R2BEEA
Vishay / Dale TNPW060339R2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C