TNPW060339R0FHTA
Mfr.Part #
TNPW060339R0FHTA
Description
RES 39 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Resistance :
39Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060339R0FHTA
Vishay / Dale TNPW060339R0FHTA
TNPW Series, Thin Film, 39Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C