TNPW060339R0BETA
Mfr.Part #
TNPW060339R0BETA
Description
RES 39 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
39Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW060339R0BETA
Vishay / Dale TNPW060339R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 39Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C