TNPW060339R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060339R0BEEA
Description
RES 39 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
TNPW e3
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
39Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
2.012816mg
2
Case Code (Imperial) :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060339R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060339R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C