TNPW060339K7DEEA
Mfr.Part #
TNPW060339K7DEEA
Description
RES 39.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance :
39.7kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060339K7DEEA
Vishay / Dale TNPW060339K7DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C