TNPW060339K7BEEN
Mfr.Part #
TNPW060339K7BEEN
Description
RES 39.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
13 Weeks
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
450μm
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
39.7kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Datasheets
TNPW060339K7BEEN
Vishay / Dale TNPW060339K7BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C