TNPW060339K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060339K7BEEA
Description
RES 39.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
39.7kOhms
Composition :
Thin Film
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW060339K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060339K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C