TNPW060339K2FEEA
Mfr.Part #
TNPW060339K2FEEA
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/10W 0603
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39.2kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW060339K2FEEA
Vishay / Dale TNPW060339K2FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C