TNPW060339K2DHTA
Mfr.Part #
TNPW060339K2DHTA
Description
RES 39.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
39.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060339K2DHTA
Vishay / Dale TNPW060339K2DHTA
TNPW Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C