TNPW060339K2DEEA
Mfr.Part #
TNPW060339K2DEEA
Description
RES 39.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
39.2kOhms
Datasheets
TNPW060339K2DEEA
Vishay / Dale TNPW060339K2DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C