TNPW060339K2BYEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060339K2BYEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 39.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
39.2kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
850μm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060339K2BYEA
Vishay / Dale TNPW060339K2BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C