TNPW060339K2BETA
Mfr.Part #
TNPW060339K2BETA
Description
RES 39.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Resistance :
39.2kOhms
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Published :
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW060339K2BETA
Vishay / Dale TNPW060339K2BETA
TNPW Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C