TNPW060339K2BEEN
Mfr.Part #
TNPW060339K2BEEN
Description
RES 39.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
850μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
39.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Weight :
2.012816mg
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
838.2μm
Thin Film
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060339K2BEEN
Vishay / Dale TNPW060339K2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C