TNPW060339K0FEEA
Mfr.Part #
TNPW060339K0FEEA
Description
RES 39K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
39kOhms
Datasheets
TNPW060339K0FEEA
Vishay / Dale TNPW060339K0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C