TNPW060339K0DHEA
Mfr.Part #
TNPW060339K0DHEA
Description
RES 39K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39kOhms
Datasheets
TNPW060339K0DHEA
Vishay / Dale TNPW060339K0DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C