TNPW060339K0DETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060339K0DETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 39K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
39kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060339K0DETA
Vishay / Dale TNPW060339K0DETA
TNPW Series, Thin Film, 39kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C