TNPW060339K0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060339K0BEEA
Description
RES 39K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
838.2μm
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
REACH SVHC :
Unknown
Power Rating :
63mW
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
39kOhms
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060339K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060339K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 39kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C