TNPW0603397RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603397RBYEA
Description
RES 397 OHM 0.1% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
16 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
397Ohms
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603397RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603397RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 397Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C