TNPW0603392RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603392RFETA
Description
RES 392 OHM 1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
392Ohms
Feature :
Military
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603392RFETA
Vishay / Dale TNPW0603392RFETA
TNPW Series, Thin Film, 392Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C