TNPW0603392RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603392RDEEA
Description
RES 392 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
392Ohms
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603392RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603392RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 392Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C