TNPW0603392RBXTA
Mfr.Part #
TNPW0603392RBXTA
Description
RES 392 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
392Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603392RBXTA
Vishay / Dale TNPW0603392RBXTA
TNPW Series, Thin Film, 392Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C