TNPW0603392RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603392RBEEA
Description
RES 392 OHM 0.1% 1/10W 0603
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Width :
800μm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Resistance :
392Ohms
Military Standard :
Not
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Pins :
2
Voltage - Rated :
75V
2
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW0603392RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603392RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 392Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C