TNPW0603390RDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603390RDHEA
Description
RES 390 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
390Ohms
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0603390RDHEA
Vishay / Dale TNPW0603390RDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 390Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C