TNPW0603390RDETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603390RDETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 390 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
390Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603390RDETA
Vishay / Dale TNPW0603390RDETA
TNPW Series, Thin Film, 390Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C