TNPW0603390RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603390RBYEA
Description
RES 390 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
390Ohms
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603390RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603390RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 390Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C