TNPW0603390RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603390RBEEN
Description
RES 390 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
838.2μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
390Ohms
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603390RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603390RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 390Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C