TNPW0603390RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603390RBEEA
Description
RES 390 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
838.2μm
2
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
390Ohms
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Supplier Device Package :
Length :
1.6002mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Pins :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW0603390RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603390RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 390Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C