TNPW060338R3FHTA
Mfr.Part #
TNPW060338R3FHTA
Description
RES 38.3 OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
38.3Ohms
Datasheets
TNPW060338R3FHTA
Vishay / Dale TNPW060338R3FHTA
TNPW Series, Thin Film, 38.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C