TNPW060338R3DHTA
Mfr.Part #
TNPW060338R3DHTA
Description
RES 38.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
38.3Ohms
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060338R3DHTA
Vishay / Dale TNPW060338R3DHTA
TNPW Series, Thin Film, 38.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C