TNPW060338R3BETA
Mfr.Part #
TNPW060338R3BETA
Description
RES 38.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
2
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
38.3Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW060338R3BETA
Vishay / Dale TNPW060338R3BETA
TNPW Series, Thin Film, 38.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C