TNPW060338R3BEEA
Mfr.Part #
TNPW060338R3BEEA
Description
RES 38.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Resistance :
38.3Ohms
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060338R3BEEA
Vishay / Dale TNPW060338R3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C