TNPW060338K8BEEN
Mfr.Part #
TNPW060338K8BEEN
Description
RES 38.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
38.8kOhms
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060338K8BEEN
Vishay / Dale TNPW060338K8BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C