TNPW060338K8BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060338K8BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 38.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
38.8kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060338K8BEEA
Vishay / Dale TNPW060338K8BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C