TNPW060338K3FHTA
Mfr.Part #
TNPW060338K3FHTA
Description
RES 38.3K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
38.3kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060338K3FHTA
Vishay / Dale TNPW060338K3FHTA
TNPW Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C