TNPW060338K3FHEA
Mfr.Part #
TNPW060338K3FHEA
Description
RES 38.3K OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
38.3kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060338K3FHEA
Vishay / Dale TNPW060338K3FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C