TNPW060338K3FEEA
Mfr.Part #
TNPW060338K3FEEA
Description
RES 38.3K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
38.3kOhms
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060338K3FEEA
Vishay / Dale TNPW060338K3FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C