TNPW060338K3BETA
Mfr.Part #
TNPW060338K3BETA
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Military
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
38.3kOhms
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW060338K3BETA
Vishay / Dale TNPW060338K3BETA
TNPW Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C