TNPW060338K3BEEN
Mfr.Part #
TNPW060338K3BEEN
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
38.3kOhms
Contact Plating :
Tin
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW060338K3BEEN
Vishay / Dale TNPW060338K3BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C