TNPW060338K3BEEA
Mfr.Part #
TNPW060338K3BEEA
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
38.3kOhms
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
63mW
Width :
850μm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060338K3BEEA
Vishay / Dale TNPW060338K3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C