TNPW060338K3BECN
Mfr.Part #
TNPW060338K3BECN
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Voltage - Rated :
75V
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
800μm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
38.3kOhms
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Length :
1.6mm
13 Weeks
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060338K3BECN
Vishay / Dale TNPW060338K3BECN
TNPW Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C