TNPW0603388RBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603388RBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 388 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
838.2μm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Resistance :
388Ohms
Datasheets
TNPW0603388RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603388RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 388Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C