TNPW0603383RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603383RFHTA
Description
RES 383 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Composition :
Thin Film
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
383Ohms
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW0603383RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603383RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 383Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C