TNPW0603383RBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603383RBHTA
Description
RES 383 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
383Ohms
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603383RBHTA
Vishay / Dale TNPW0603383RBHTA
TNPW Series, Thin Film, 383Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C